Witaj - Nie jesteś zalogowany!

"

AKCJE

Informacja o logowaniu

Nie jesteś zalogowany. Możesz przeglądać forum, ale aby móc otwierać nowe wątki, like'ować je i dodawać komentarze musisz się zalogować.

Przeglądanie wątków Strona główna Zaloguj się Zarejestruj się Polityka prywatności (RODO) Pomoc

PRZEGLĄDANIE WĄTKÓW

Aktywny


Nr 15

Jacek Wojciechowski

2021-02-03 22:18:17


  OSK VS WOŚP / Tytuł Wyborczej Kuźni /Tekst Polityki z Bliska, a udostępnił Mariusz Sróżyński  


Od kilu dni narasta spór między Jurkiem Owsiakiem, a 
radykalnymi grupami związanymi z OSK. Podłożem jest wypowiedź 
Owsiaka, w której dystansuje się on od radykalnych haseł OSK, 
choć nie oznacza to, że od wszystkich haseł. Przyznał także, 
że nie jest zwolennikiem "aborcji na pstryknięcie palca" i 
wraz z żoną jest zwolennikiem niegdysiejszego kompromisu.
Dziś część zwolenniczek liberalizacji na żądanie wiesza na nim 
psy. Warto jednak przyjrzeć się bliżej temu buntowi w rewolucji i zauważyć, że skupia się on nie na jego poglądach Jurka Owsiaka, które stanowią tylko tło, ale na jego osobie. Po co? Czy to demokracja? Nie. I mam nadzieję, że to nie rodząca się dyktatura zwolenniczek aborcji na żądanie.
Kobiety mozolnie od wielu lat budowały ruch, który chciał 
liberalizacji przepisów aborcyjnych. Z początku zamknięty wokół 
swych haseł stopniowo rozszerzał się widząc bezsens walk wyłącznie o jedno, wyjęte z kontekstu upadku demokracji hasło. Marta Lempart trafnie przewidziała, że zawężając obszar żądań zradykalizuje ruch, ale nie zwiększy zasięgu poparcia dla buntu. Ku 
narastającej złości młodszego, bardziej radyklanego skrzydła 
OSK rozpoczęła poszerzanie żądań, a właściwie włączanie od 
dawna istniejących do katalogu OSK. 
Działania te spotkały się ze sporym buntem wspomnianego 
radykalnego skrzydła zarzucającego Marcie odejście od 
pierwotnego celu i rozpraszanie sił na działania związane z 
odzyskaniem demokracji w kraju. O ile hasło "aborcja" było 
proste i jasne, to pojawienie się abstrakcyjnego pojęcia 
demokracji i jej upadku u pokolenia, które urodziło się w 
demokracji, a jej upadek znało tylko z lekcji historii było dla 
przedstawicielek tegoż pokolenia nie do zaakceptowania. 
Pojawiły się więc pierwsze podziały i pierwsze rysy oraz "dziadersi" i "boomerzy" jako pejoratywne określenie opozycji demokratycznej.
Do dziś nie jestem pewny, czy nie było to celowe działanie służb, które otrzymały od rządzących polecenie znalezienia 
antagonizmów i rozbicia ruchu od środka? Tezę to opieram, na 
długotrwałej analizie zachowań nowych kont pojawiających się 
wtedy w dużej ilości.
Kilka dni temu na fali nowych protestów, które już słabsze 
wyszły po publikacji uzasadnienia do wyroku byłego Trybunału 
Konstytucyjnego, antagonizmy te znowu odżyły ze zdwojoną mocą. 
Powodem była kontrowersyjna w oczach wielu działaczek 
wypowiedź Jurka Owsiaka dystansującego się od radykalnych 
żądań OSK. Tego młodym i radykalnym działaczkom było za wiele. 
Zarówno Marta Puczyńska ze "Szpili" jak i działaczki ruchu 
"Dziewuchy Dziewuchom" na fali wielkiej liczby pojawiających 
się wyjętych z kontekstu wypowiedzi rozpoczęły atak na Owsiaka.
Znów uaktywniły się konta trolli, które ochoczo dodały do wypowiedzi Owsiaka wejście przez płot Klementyny Suchanow na teren TK.
Czy to zaszkodzi rewolucji? Tak. Radykalizm kobiet odbiera poparcie, a ich podział dodatkowo osłabia i tak już wypalający się bunt. Zaszkodzi to też Owsiakowi, który postawił chyba na nie do końca pewnego i mocnego konia. Ogólnie rzecz biorąc szkoda również kolejny raz zawiedzionych nadziei i zapału, co w przyszłości może objawić się słabą frekwencją na protestach oraz osłabieniem ich siły wyrazu (nie radykalności). Jesteśmy właśnie świadkami podziału ruchu kobiet na radykalny, proaborcyjny. I dziaderski, prodemokratyczny. Młode pokolenie kobiet z uporem maniaka żyjącego w alternatywnej rzeczywistości wierzyć jeszcze długo będzie, że w panującej dyktaturze może dowolnie zmienić prawo za pomocą radykalnych w swej wymowie i formie protestów. Prawica zaś doskonale rozegrała fakty jakie podesłał jej los. Dodatkowo rządzący przekonawszy się, że mogą dość łatwo rozbić nawet tak radykalny ruch od środka, kolejny raz wykorzystają słabość społeczeństwa jaką są antagonizmy do rozbicia i tak już niemrawej opozycji demokratycznej w parlamencie jak i po za nim.
Sam nie jest zwolennikiem aborcji na żądanie. Jako liberał jestem jednak za wyborem kobiet i takiego podejścia do moich poglądów oczekuję też od kobiet. Dlatego pragnę powrotu najpierw do długoletniego, niedawnego kompromisu. Nie był on doskonały, ale taka natura kompromisu. Było wiadome, że prędzej, czy później nastąpi czas zmian podyktowanych choćby zmianą trybu życia społeczeństwa. Kompromis jest bowiem prowizorycznym rozwiązaniem. Może więc nadszedł czas, by na bazie owego kompromisu zmienić prawo aborcyjne tak, by zaufać kobietom w ich ocenie zasadności przerwania ciąży?

1       0

KOMENTARZE2

Jacek Wojciechowski

2021-02-04 16:31:09

Problemem opozycji nie jest to, że się różni. Problemem opozycji jest to, że te różnice eksponuje zamiast dogadywać się ze sobą, a na zewnątrz mówić jednym głosem. 
1        01

Renata Bednarz

2021-02-04 15:33:43

Minęło 5 lat jawnych manipulacji społeczeństwem w celach antagonistycznych i kompletnie nic nas to nie nauczyło. Ale skoro nie jesteśmy w stanie sami wypracować sprytnej obrony przed nimi, to chociaż perfidnie korzystajmy z nauki polityków pisu. Taki poseł zapytany przez dziennikarza o konkretne sprawy, niekiedy wagi państwowej, biegnie korytarzem sejmowym, bo właśnie bardzo się spieszy, jak już dziennikarz go dopadnie, to zostaje skierowany do rzecznika, nie ma wiedzy na ten temat, a w ekstremalnych sytuacjach poczucia zagrożenia ze strony dziennikarza: pani redaktor, w takim tonie, to my nie będziemy rozmawiać! Amen. 
Dlatego uważam, że wszelkie rozgrywki wewnątrz opozycji sejmowej, czy ulicznej powinny odbywać się za dobrze zaryglowanymi drzwiami. Ponieważ ta nasza Opozycja jest demokratyczna, to takich różnic zdań, poglądów, czy utarczek będzie dużo i wciąż, bo każdy ma prawo do swoich poglądów i wyrażania ich. 
Co do samego sporu aborcyjnego, kobieta musi mieć prawo wyboru, bo jest wolnym człowiekiem. Nawet referendum w tej sprawie jest podważeniem wolności i równości człowieka. Można było tematu nie ruszać, byłby sobie ten kompromitujący kompromis funkcjonował jeszcze wiele lat, teraz już nie ma szans powrotu nawet do niego. 
Jeżeli chcemy żyć w cywilizowanym kraju, to najpierw zadbajmy o solidną edukację seksualną młodzieży, zapewnijmy nieograniczony dostęp do środków antykoncepcyjnych (w tym ellaOne), zadbajmy o opiekę ginekologiczno-położniczą, stwórzmy godne warunki życia dla niepełnosprawnych i ich opiekunów. Bez tego wszystkiego wrócimy do sochy i cepa, a kobiety będą rodzić na polach kapusty. Wtedy zasadną odpowiedzią na pytanie "skąd się biorą dzieci" będzie - "z kapusty".
1        0
Aktywny


Nr 14

Renata Bednarz

2020-10-16 16:16:02


  Igrzyska  


Mamy czas pis-igrzysk, dlatego warto skupić się na wydarzeniach ukrytych pod nimi.
"Nie pozwólcie, żeby moje zatrzymanie przykryło katastrofę epidemiczną rządu PiS, bo taki jest tego cel" - zdążył nam powiedzieć Roman Giertych i tego się trzymajmy.
*
Na pewno wielu z Was zostało przymuszonych do używania nowej wersji Facebooka. Pomijając trudności w poruszaniu się po tym portalu, niektóre funkcje zniknęły, dodano nowe - mało użyteczne, to jeszcze ograniczono przepływ informacji. Jak to wygląda? Otóż dostajemy od Was posty, które się nie wyświetlają nam - administratorom, a publikowane mają ograniczany zasięg (z tym też tak było), czyli nie każdy może zobaczyć, mimo, że Wyborcza Kuźnia jest grupą otwartą i z założenia nie powinno mieć to miejsca. O wszystkich tych dysfunkcjach informuję administrację Facebooka, niestety odzewu nie ma. Nie chce mi się wierzyć, żeby to były działania związane z wprowadzaniem cenzury, ale tak to wygląda. Wczoraj Facebook usunął tekst Marcina Matczaka, o czym mnie poinformował, że nie spełnia standardów. Macie okazję go przeczytać, bo wrzuciłam go ponownie (dot. grupy WK na Fb) i złożyłam reklamację na decyzję.
Piszę do Was o tym, żebyście mieli świadomość. Nasze reguły udostępniania postów są zawarte w głównym poście, nie dopuszczamy tylko postów, które się powtarzają, są z niewiarygodnego źródła, wulgarne, lub odstają od tematów, którymi się tutaj zajmujemy.
W obecnej sytuacji przypomnę, że mamy swoją stronę internetową http://wyborczakuznia.org.pl/ , gdzie znajdziecie istotne informacje i najważniejsze artykuły. Tutaj jeszcze macki Jarosława K. nie sięgają. 
Tekst z grupy WK na Fb.

5       5

Aktywny


Nr 13

Renata Bednarz

2020-07-14 06:16:41


  No i po ptokach.  


Kurczę, nie bardzo jeszcze dociera do mnie w jakiej sytuacji znaleźliśmy się. O węgierskiej drodze pisałam już 3 lata temu, jako przestrogę. Tam też opozycja była podzielona i przez wewnętrzne walki doprowadziła do dyktatury Orbana..., który robił ze swoim narodem dokładnie to, co pokurcz żoliborski z nami. Różnica jest taka, że tamten za wszystko odpowiada swoim nazwiskiem, tutaj czyrak ukrywa się za dzbanami i udaje zwykłego posła (może kogoś urazić, że odczłowieczam barbarzyńców, trudno, nie przepraszam!). Jednak mnie czegoś przez 5 lat nauczyli - retoryki, która była mi obca. Nienawiści, której nigdy nie poczułam do nikogo, czasem miałam tylko żal. Zawziętości, która niewiele ma wspólnego z determinacją... Ale zostawmy to.
Cześć społeczeństwa, tego prodemokratycznego, cały czas chciała złapać kilka srok za ogon, z czego wyszła dupa. Nie zdając chyba sobie sprawy, że nasza walka ma uratować Polskę przed całkowitym zniszczeniem i to BYŁ PRIORYTET, nie liberalizacja ustawy antyaborcyjnej (choć jestem za), nie równość LGBT (z całym szacunkiem dla tych osób), nie rozdział kościoła od państwa (co rozwiązałoby wiele problemów), nawet tak istotny temat klimatyczny. To wszystko jest bardzo ważne, ale najważniejsze było(jest) zatrzymanie walca rozjeżdżającego nasz kraj. Powiedzcie mi, w jakim celu Trzaskowski był molestowany o program, skoro prezydent może jedynie zawetować ustawę, ew wnieść własny projekt, który i tak nie zostałby przyjęty przez sejm, gdzie większość ma pis? 
O Zjednoczeniu opozycji też wszyscy byli przekonani, już od wyborów samorządowych. Wszyscy, prócz polityków. Zastanawiam się, czemu taka postawa miała służyć, a może komu? Bo ciężko mi uwierzyć w brak świadomości polityków. Odrębny jest rozdział pana Hołowni, który tak pędził, tak się rozpędził, tak się nadymał i pianę toczył, jątrzył i kontynuował kaczyńskie dzielenie, choć tutaj mam wrażenie, że robił to nieświadomie, bo zwyczajnie żaden z niego polityk, o czym sam mówi. Ale już dzisiaj zarejestrował swój ruch. Proponuję z uwagą śledzić ruchy tego ruchu. Who is who i prawda jak oliwa... wszystko czas pokaże. Problem w tym, że będzie już za późno i z obranej drogi powrotu już nie ma. 
Może to draństwo z mojej strony, ale uważam, że 1/3 społeczeństwa wybrała reżim, 1/3 nie była w stanie skutecznie zawrócić z tej drogi współobywateli i się od nich izolowała, a 1/3 miała w dupie przyszłość swoją i następnych pokoleń, to im się to po prostu należy, pozwólmy im założyć kaganiec, obrożę i niech się prowadzają na smyczy z "Ludzkimi Panami". 
Cała nasza administracja ma czyste sumienie, ja mam czyste sumienie - 5 lat próbowaliśmy dotrzeć jedyną dostępną drogą jaką jest internet do polityków, dziennikarzy i współobywateli z prawdą, wiedzą i przestrogą. Osiągnęliśmy wiele, walczyliśmy przede wszystkim o frekwencję na każde wybory i jest ok, choć osobiście liczyłam na 80%.

7       7

Aktywny


Nr 12

Renata Bednarz

2020-06-12 15:56:43


  Rząd zamyka kopalnie.  


Ryszard Kabat:
No to tak prowokacyjnie „wkładam kij w mrowisko”, a niech tam:
Szanowni górnicy z kopalń węgla kamiennego Górnego Śląska.
Wiem jak wygląda Wasza praca, chociaż nigdy nie pracowałem w kopalni. W czasie swojej kariery zawodowej, w tym akademickiej, miałem wiele okazji dotykać górnictwa osobiście. Szanuję Waszą niebezpieczną i ciężką pracę, szanuję Wasze tradycje i przywiązanie.
Ubolewam, że wielu z Was choruje z powodu koronawirusa. Ale ubolewam też, że z tego powodu władza traktuje Was inaczej niż innych Polaków, chociażby płacąc Wam więcej za tzw. „postojowe”, niż pracownikom innych branż. Znowu jesteście bezpodstawnie hołubieni, znowu dostaliście „fanty”. Doskonale wiecie dlaczego - aby Wam nie wpadł do głowy pomysł na wycieczkę do Warszawy przed wyborami i to z łatwopalnymi oponami.
Między innymi to skłania mnie do skierowania w Waszą stronę ostrych, przerysowanych, pewnie dla niejednego z Was nieprzyjemnych, niesprawiedliwych i kontrowersyjnych słów.
Muszę Wam szczerze powiedzieć, że nie interesują mnie Wasze problemy, tak jak i Was pewnie nie interesują moje, nie interesuje mnie Wasza praca, a wręcz uważam, że Wasza praca jest dla mnie bardzo szkodliwa i to z kilku powodów:
po pierwsze - społecznych. Kopalnie w których pracujecie generują olbrzymie straty, pokrywane nie jak Wam pewnie wmawiają - przez Skarb Państwa, czy też Premiera, czy też Ministra, ale przez nas wszystkich Polaków z naszych podatków, m.in. także przeze mnie. Ja chciałbym, aby te pieniądze przeznaczono na służbę zdrowia, bo jestem tym żywotnie zainteresowany jako emeryt.
po drugie - ekonomicznych. Wydobywany przez Was węgiel jest drogi. Przez to płacę coraz więcej za energię elektryczną, produkowaną dzięki spalaniu polskiego węgla. Gdyby dzisiaj zastąpiono go tańszym węglem importowanym (trochę go już sprowadzamy), to mógłbym płacić mniej, ale niestety płacę więcej. To wpływa bezpośrednio na standard mojego życia.
po trzecie - zdrowotnych. Węgiel, który wydobywacie, jest podstawą polskiej energetyki (do zastąpienia go chociażby OZE daleka droga), a w wielu jeszcze miejscowościach podstawą systemu ogrzewania. Ma to bezpośredni wpływ na jakość powietrza, którym oddycham. Pewnie będę żył krócej, bo statystyki zgonów z tego powodu są porażające.
Kopalnie prędzej, czy później będą likwidowane i to będzie dla Was bolesne. Będziecie protestować, ale ja nie będę się z Wami solidaryzował, pewnie jak i nie jeden Polak, przede wszystkim z w/w powodów. Ale także dlatego, że i Wy nie solidaryzujecie się z emerytami, pielęgniarkami, rezydentami, ratownikami medycznymi, sędziami, nauczycielami, rolnikami, czy też ostatnio przedsiębiorcami, tymi wszystkimi walczącymi o swoje prawa.
Nie będę ronił łez jak stracicie pracę. Myślę że o inną pracę nie będzie trudno, bo kto jak kto, ale Wy potraficie „brać swoje sprawy w swoje ręce”. Gdyby Wam przyszło jej szukać już dzisiaj lub w najbliższej przyszłości, to oferta jest bogata, bo np.: możecie rozładowywać statki z węglem z Kolumbii, Mozambiku, RPA i Australii oraz pociągi z węglem z Rosji; możecie sezonowo zbierać truskawki i inne płody rolne; możecie kopać „oczka wodne”, których ma być miliony; możecie przekopać wszerz i wzdłuż Mierzeję Wiślaną, a nawet i Półwysep Helski, gdy to komuś wpadnie do głowy; może ruszy fabryka samochodów elektrycznych. Oczywiście może znaleźć się i praca w górnictwie, np. w Republice Czeskiej.
Moim zamiarem nie jest nikogo z Was obrażać, ale w trochę prowokacyjnej, prześmiewczej i przekornej formie powiedzieć Wam, że nie jesteście „pępkiem świata”, że oprócz Was żyje Polsce jeszcze wiele milionów ludzi, którzy niejednokrotnie wykonują ważniejszą pracę od Waszej, a są traktowani z pogardą i arogancją, nie tylko przez władze. Pokory i respektu nigdy nie za wiele.
Podyskutujmy, nie kwitujcie tego tekstu powiedzeniem „już się zawrzyj, bo yno beblosz a beblosz”, a tym bardziej „dej se pozor, bo dostaniesz fanga bez pysk”.
Ciekawią mnie też opinie i komentarze spoza branży.

9       7

KOMENTARZE1

Jacek Wojciechowski

2020-06-12 20:00:58

To jest coś co wszyscy, włącznie z górnikami wiedzą, i jednocześnie coś czego wszyscy, Bóg raczy wiedzieć dlaczego, usiłują nie zauważać.
9        7
Aktywny


Nr 11

Aaron Wojj

2020-05-18 19:35:50


  Co myślicie o zamianie Kidawy-Błońskiej na Rafała Trzaskowskiego?  


Ja osobiście mam problem, żeby jednoznacznie ocenić ten ruch. Z jednej strony zawsze mówiłem, że MKB jest za delikatna do kampanii prezydenckiej przeciwko Dudzie (czyt. przeciwko PIS-owi), z drugiej zaś zmiany partyjnego kandydata jakby na to nie popatrzył w trakcie kampanii też nie uważam za genialne posunięcie. I wreszcie jako Warszawiak mam, myślę uzasadnione obawy, że ewentualna wygrana Trzaskowskiego spowoduje, że PIS przy użyciu komisarza po prostu zemści się na stolicy.  

14       13

KOMENTARZE1

Jacek Wojciechowski

2020-06-12 12:00:34

Jak widzę średnio was ten temat interesuje!?
14        13
Zakończony


Nr 9

Renata Bednarz

2020-05-03 03:00:52


  Celowa manipulacja?  


Zastanawiam się, czy dziennikarze słuchają odpowiedzi na zadawane przez siebie pytania. Właściwie jedno pytanie, które od kilku tygodni zadają Małgorzacie Kidawie Błońskiej 3 razy dziennie... czasem częściej. 
Podziwiam jej cierpliwość. 
Małgorzata Kidawa Błońska w momencie ogłoszenia stanu epidemicznego natychmiast wstrzymała swoją kampanię ze względu na bezpieczeństwo obywateli. WSTRZYMAŁA KAMPANIĘ‼️ nie zrezygnowała z kandydowania.
Małgorzata Kidawa Błońska JEST kandydatką na prezydenta, ale weźmie udział tylko w PRAWDZIWYCH WYBORACH, a nie plebiscycie pocztowym. Prawdziwe wybory z poważną kampanią wyborczą zgodne z prawem i bezpieczne dla Polaków można przeprowadzić w późniejszym terminie, wystarczy ogłosić stan klęski żywiołowej i wrócić na drogę PRAWA, bez kombinowania w ordynacji wyborczej, czy Konstytucji, aż wszyscy Polacy  w kraju i na całym świecie będą mogli skorzystać ze swojego konstytucyjnego prawa do wyborów. 
Warto również zwrócić uwagę, że wyścig pozostałych kandydatów nabiera szalonego tempa i to na oślep. Wygrana w tych "zawodach" oznacza podwójną klęskę. Prócz tego, że ważność wyborów może być zakwestionowana i wybrana osoba nie będzie uznana w świecie za prezydenta naszego kraju, to zostanie całkowicie ZNISZCZONE PRAWO KONSTYTUCYJNE... a przestępczy proceder zaklepany przez NAS, głosujących. Wiele się o tym mówi i pisze, o tym grzmią wszystkie autorytety, ale są jeszcze osoby, które widzą jakąś metodę w tym szaleństwie. 
Ostatecznie MAŁGORZATA KIDAWA BŁOŃSKA NIE WEŹMIE UDZIAŁU W MAJOWYCH WYBORACH, ALE POZOSTAJE KANDYDATKĄ NA URZĄD PREZYDENTA, ponieważ lista zgłoszonych kandydatów jest stała, bez względu na termin wyborów.
MKB musi być zagrożeniem dla pozostałych kandydatów, skoro wtłacza się społeczeństwu nieprawdziwe informacje, do tego dochodzą sfabrykowane sondaże, w których Kidawa osiąga 3% poparcia.

16       23

Aktywny


Nr 7

Jacek Wojciechowski

2020-04-09 14:04:38


  Zapraszamy na FORUM  


Wszystkich, którzy są zainteresowani wymianą poglądów i uwag na tematy związane z aktualną sytuacją polityczną w kraju zapraszamy do dodawania wątków na naszym forum.
Administracja Wyborczej Kuźni.

28       23

Aktywny


Nr 5

Renata Bednarz

2020-04-08 16:50:45


  Wybory korespondencyjne  


Mam nadzieję, że oglądaliście wczorajsze "obrady sejmu" i wszyscy już wiedzą, że Jarosław Kaczyński wraz ze swoją mafią dokonał kolejnego przestępstwa, a właściwie kilku - to już recydywa.
Dla niedoinformowanych: pis przegrało głosowanie dot. procedowania w dniu wczorajszym ustawy o sposobie głosowania korespondencyjnego. Kaczyński kombinował z reasumpcją tego głosowania, ale nijak się nie dało, więc po kilku godzinach złożył do laski marszałkowskiej tą samą/nową ustawę, (pod którą znalazło się kilka sfałszowanych podpisów członków pis, bo ich w ogóle nie było w Warszawie) i została ona rozpatrzona w trybie pilnym, czyli trzy szybkie czytania i przegłosowana na korzyść pis. Teraz trafi do Senatu, który ma 30 dni na jej poprawki. Ponieważ termin 10 V jest raczej nierealny na wejście w życie tego dziwoląga, możemy spodziewać się przesunięcia terminu wyborów o kilka dni.
W sumie to nie ma żadnego znaczenia, bo wybory już są sfałszowane. W ustawie jest kilka punktów niezgodnych np z RODO (trzeba będzie podać swój PESEL), czy kara więzienia 3 lata za nieskorzystanie z "przywileju" głosowania. Przypuszczam, że więcej takich kwiatków zawiera to monstrum legislacyjne, nie mam ochoty dociekać - wynik wyborów już wszyscy znamy bez fatygi stawiania krzyżyka. Z tego wynika, co podpowiada mi logika, że bezzasadnym jest drukowanie kart do głosowania, czy nadwyrężanie listonoszy, a te pół miliarda zł przeznaczonych na wyborczą farsę można by skierować na potrzeby priorytetowe...
Ależ nie‼️ Przecież wybory muszą się odbyć zgodnie z prawem‼️ Poważnie⁉️
Mamy trochę czasu na zastanowienie. Mnie przychodzi na myśl ostentacyjne przedarcie pakietu wyborczego, dał nam przykład sędzia Maciej Nawacki, jak to sprawnie i spektakularnie zrobić... 3 lata w kiciu, a co? Wisi mi. Wszystkich nas nie wsadzą.
Na razie cieszmy się wolnością 

18       19

KOMENTARZE2

Renata Bednarz

2020-04-08 17:40:01

Wszystkich pisowskich przestępców z Kaczyńskim na czele trzeba posadzić, wybudowali sobie więzienia, to będą mieli gdzie.
18        191

Jacek Wojciechowski

2020-04-08 17:32:24

Osobiście odnoszę wrażenie, że kaczor zabrnął w ślepy zaułek. Za dużo tych przekrętów. To nie może się udać. Skończy się kompromitacją.
18        19
Aktywny


Nr 2

Renata Bednarz

2020-04-08 16:42:48


  Bezprawne wystawianie mandatów przez policję.  


Okazuje się, że wszelkie zakazy w związku z epidemią, nie mają podstawy prawnej. W związku z tym, nie powinniśmy przyjmować żadnych mandatów. I UWAGA! Tutaj pojawia się mała pułapka, która może nas dużo kosztować: przyjęcie mandatu i niezapłacenie daje automatycznie prawo do ukarania nas karą administracyjną do 30 tys, więc wg mnie nie powinniśmy przyjmować mandatu i sprawę oddać do sądu. Powołuję  się tutaj na opinię wielu prawników.
Żebyśmy się dobrze zrozumieli, nie namawiam do lekceważenia zabezpieczeń przed zarazą, tylko sprzeciwu obywatelskiego wynikającego z rozsądku. Przecież sami widzicie, że ograniczanie naszych praw przez rząd pis idą w absurdy i nie liczcie na to, że po pandemii wszystko wróci do normy - część z tych przepisów już do nas przylgnie na wieki, więc nie idźmy jak barany na rzeź... Przestańmy się bać, kierujmy się logiką.

28       27

Aktywny


Nr 1

Jacek Wojciechowski

2020-04-08 14:42:40


  WITAJCIE NA FORUM WYBORCZEJ KUŹNI  


Szanowni Państwo!
Prawie dwa lata temu uruchomiliśmy tę stronę zakładając, że będzie ona wsparciem dla naszej fejsbukowej grupy WYBORCZA KUŹNIA. Początki były ciężkie. Tworzyliśmy wszystko od podstaw. Strona funkcjonowała kątem przy mojej prywatnej stronie, a zainteresowanie początkowo nie rzucało na kolana. Ale pracowaliśmy ciężko i z uporem dążyliśmy do stworzenia medium, które mogłoby uzupełnić fejsbukową sieczkę o element stabilności. 
Publikujemy tu artykuły i felietony zarówno naszych grupowiczów jak i osób nie będących członkami naszej grupy, ale mających ciekawy, świeży punkt widzenia na otaczającą nas rzeczywistość. Znajdziecie tu Państwo również filmy, memy, dokumenty. W każdej chwili możecie sięgnąć po pięknie opracowaną KONSTYTUCJĘ RZECZYPOSPOLITEJ, a wszystko to jest stabilne, długo dostępne w przeciwieństwie fejsbukowych postów. Równo rok temu po awarii serwera gdy strona zniknęła z sieci na prawie dwa tygodnie uruchomiliśmy ją ponownie. Tym razem już na serwerze z prawdziwego zdarzenia i we własnej domenie www.wyborczakuznia.org.pl Przez ten rok zanotowaliśmy prawie 27 000 wejść na stronę. 

Dziękujemy!

Dzisiaj w równo rok po tym wydarzeniu w Państwa ręce nową funkcję naszej strony internetowej. Od teraz funkcjonuje FORUM. Forum jest przeznaczone do wymiany poglądów na rożne tematy, dając w przeciwieństwie do FB czas użytkownikom do szerszych i bardziej pogłębionych wypowiedzi. 

Mamy nadzieję, że spodoba się Państwu ta nowa forma komunikacji. 

Bardzo proszę wszystkich użytkowników, aby pod tym postem umieszczali w postaci komentarzy opinie o FORUM, jego funkcjonalności, ewentualnych usterkach i niedociągnięciach. Mam nadzieję, że spodoba się Państwu ta nowa forma naszego dialogu.

Pozdrawiamy wszystkich serdecznie, życzymy spokoju, zdrowia i mimo wszystko pogody ducha.

27       23

KOMENTARZE2

Małgorzata Radzimska

2020-04-09 08:20:08

Wydaje mi się jakoś ciasno, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia. Na czym opierasz Jacku przekonanie, że tutaj przetrwamy pewniej niż na fb?

ODPOWIEDŹ:

Na tym, że jedynym przypadkiem kiedy ta strona zniknie jest sądowy zakaz. Oprócz tego nikt i nic nie jest wstanie zaingerować w jej treść.
27        231

Renata Bednarz

2020-04-08 17:45:35

Na pewno trochę czasu będziemy potrzebowali na przyzwyczajenie się do nowej formy komunikacji, ale będziemy niezależni. Przynajmniej od fejsbukowej cenzury.
27        23
11-06-2021 (wg. raportu MZ z 12.06.2021) Odnotowano 239 przypadków koronawirusa w Polsce. Zmarło 47 osób. Zaszczepiono 401 958 osób. Dotychczas podano 24 045 826 dawek szczepionki. Liczba osób, które przyjęły kompletną szczepionkę. (Dwie dawki lub jedną w przypadku szczepionki Jonson & Jonson) - to 9 479 766 osób.     Szanowni Państwo. Zakończyliśmy zrzutkę na prowadzenie naszej strony internetowej. Zebraliśmy 3218,00 zł z założonych 3000,00 zł. Wszystkim darczyńcom Bardzo serdecznie dziękujemy. Informacje o tym jak będą te pieniądze rozdysponowane będziemy zamieszczać na bieżąco.            
?>