Witaj - Nie jesteś zalogowany!

"

AKCJE

Informacja o logowaniu

Nie jesteś zalogowany. Możesz przeglądać forum, ale aby móc otwierać nowe wątki, like'ować je i dodawać komentarze musisz się zalogować.

Przeglądanie wątków Strona główna Zaloguj się Zarejestruj się Polityka prywatności (RODO) Pomoc

PRZEGLĄDANIE WĄTKÓW

Aktywny


Nr 11

Aaron Wojj

2020-05-18 19:35:50


  Co myślicie o zamianie Kidawy-Błońskiej na Rafała Trzaskowskiego?  


Ja osobiście mam problem, żeby jednoznacznie ocenić ten ruch. Z jednej strony zawsze mówiłem, że MKB jest za delikatna do kampanii prezydenckiej przeciwko Dudzie (czyt. przeciwko PIS-owi), z drugiej zaś zmiany partyjnego kandydata jakby na to nie popatrzył w trakcie kampanii też nie uważam za genialne posunięcie. I wreszcie jako Warszawiak mam, myślę uzasadnione obawy, że ewentualna wygrana Trzaskowskiego spowoduje, że PIS przy użyciu komisarza po prostu zemści się na stolicy.  

5       3

Aktywny


Nr 9

Renata Bednarz

2020-05-03 03:00:52


  Celowa manipulacja?  


Zastanawiam się, czy dziennikarze słuchają odpowiedzi na zadawane przez siebie pytania. Właściwie jedno pytanie, które od kilku tygodni zadają Małgorzacie Kidawie Błońskiej 3 razy dziennie... czasem częściej. 
Podziwiam jej cierpliwość. 
Małgorzata Kidawa Błońska w momencie ogłoszenia stanu epidemicznego natychmiast wstrzymała swoją kampanię ze względu na bezpieczeństwo obywateli. WSTRZYMAŁA KAMPANIĘ‼️ nie zrezygnowała z kandydowania.
Małgorzata Kidawa Błońska JEST kandydatką na prezydenta, ale weźmie udział tylko w PRAWDZIWYCH WYBORACH, a nie plebiscycie pocztowym. Prawdziwe wybory z poważną kampanią wyborczą zgodne z prawem i bezpieczne dla Polaków można przeprowadzić w późniejszym terminie, wystarczy ogłosić stan klęski żywiołowej i wrócić na drogę PRAWA, bez kombinowania w ordynacji wyborczej, czy Konstytucji, aż wszyscy Polacy  w kraju i na całym świecie będą mogli skorzystać ze swojego konstytucyjnego prawa do wyborów. 
Warto również zwrócić uwagę, że wyścig pozostałych kandydatów nabiera szalonego tempa i to na oślep. Wygrana w tych "zawodach" oznacza podwójną klęskę. Prócz tego, że ważność wyborów może być zakwestionowana i wybrana osoba nie będzie uznana w świecie za prezydenta naszego kraju, to zostanie całkowicie ZNISZCZONE PRAWO KONSTYTUCYJNE... a przestępczy proceder zaklepany przez NAS, głosujących. Wiele się o tym mówi i pisze, o tym grzmią wszystkie autorytety, ale są jeszcze osoby, które widzą jakąś metodę w tym szaleństwie. 
Ostatecznie MAŁGORZATA KIDAWA BŁOŃSKA NIE WEŹMIE UDZIAŁU W MAJOWYCH WYBORACH, ALE POZOSTAJE KANDYDATKĄ NA URZĄD PREZYDENTA, ponieważ lista zgłoszonych kandydatów jest stała, bez względu na termin wyborów.
MKB musi być zagrożeniem dla pozostałych kandydatów, skoro wtłacza się społeczeństwu nieprawdziwe informacje, do tego dochodzą sfabrykowane sondaże, w których Kidawa osiąga 3% poparcia.

2       5

Aktywny


Nr 7

Jacek Wojciechowski

2020-04-09 14:04:38


  Zapraszamy na FORUM  


Wszystkich, którzy są zainteresowani wymianą poglądów i uwag na tematy związane z aktualną sytuacją polityczną w kraju zapraszamy do dodawania wątków na naszym forum.
Administracja Wyborczej Kuźni.

10       6

Aktywny


Nr 5

Renata Bednarz

2020-04-08 16:50:45


  Wybory korespondencyjne  


Mam nadzieję, że oglądaliście wczorajsze "obrady sejmu" i wszyscy już wiedzą, że Jarosław Kaczyński wraz ze swoją mafią dokonał kolejnego przestępstwa, a właściwie kilku - to już recydywa.
Dla niedoinformowanych: pis przegrało głosowanie dot. procedowania w dniu wczorajszym ustawy o sposobie głosowania korespondencyjnego. Kaczyński kombinował z reasumpcją tego głosowania, ale nijak się nie dało, więc po kilku godzinach złożył do laski marszałkowskiej tą samą/nową ustawę, (pod którą znalazło się kilka sfałszowanych podpisów członków pis, bo ich w ogóle nie było w Warszawie) i została ona rozpatrzona w trybie pilnym, czyli trzy szybkie czytania i przegłosowana na korzyść pis. Teraz trafi do Senatu, który ma 30 dni na jej poprawki. Ponieważ termin 10 V jest raczej nierealny na wejście w życie tego dziwoląga, możemy spodziewać się przesunięcia terminu wyborów o kilka dni.
W sumie to nie ma żadnego znaczenia, bo wybory już są sfałszowane. W ustawie jest kilka punktów niezgodnych np z RODO (trzeba będzie podać swój PESEL), czy kara więzienia 3 lata za nieskorzystanie z "przywileju" głosowania. Przypuszczam, że więcej takich kwiatków zawiera to monstrum legislacyjne, nie mam ochoty dociekać - wynik wyborów już wszyscy znamy bez fatygi stawiania krzyżyka. Z tego wynika, co podpowiada mi logika, że bezzasadnym jest drukowanie kart do głosowania, czy nadwyrężanie listonoszy, a te pół miliarda zł przeznaczonych na wyborczą farsę można by skierować na potrzeby priorytetowe...
Ależ nie‼️ Przecież wybory muszą się odbyć zgodnie z prawem‼️ Poważnie⁉️
Mamy trochę czasu na zastanowienie. Mnie przychodzi na myśl ostentacyjne przedarcie pakietu wyborczego, dał nam przykład sędzia Maciej Nawacki, jak to sprawnie i spektakularnie zrobić... 3 lata w kiciu, a co? Wisi mi. Wszystkich nas nie wsadzą.
Na razie cieszmy się wolnością 

8       10

KOMENTARZE2

Renata Bednarz

2020-04-08 17:40:01

Wszystkich pisowskich przestępców z Kaczyńskim na czele trzeba posadzić, wybudowali sobie więzienia, to będą mieli gdzie.
8        101

Jacek Wojciechowski

2020-04-08 17:32:24

Osobiście odnoszę wrażenie, że kaczor zabrnął w ślepy zaułek. Za dużo tych przekrętów. To nie może się udać. Skończy się kompromitacją.
8        10
Aktywny


Nr 2

Renata Bednarz

2020-04-08 16:42:48


  Bezprawne wystawianie mandatów przez policję.  


Okazuje się, że wszelkie zakazy w związku z epidemią, nie mają podstawy prawnej. W związku z tym, nie powinniśmy przyjmować żadnych mandatów. I UWAGA! Tutaj pojawia się mała pułapka, która może nas dużo kosztować: przyjęcie mandatu i niezapłacenie daje automatycznie prawo do ukarania nas karą administracyjną do 30 tys, więc wg mnie nie powinniśmy przyjmować mandatu i sprawę oddać do sądu. Powołuję  się tutaj na opinię wielu prawników.
Żebyśmy się dobrze zrozumieli, nie namawiam do lekceważenia zabezpieczeń przed zarazą, tylko sprzeciwu obywatelskiego wynikającego z rozsądku. Przecież sami widzicie, że ograniczanie naszych praw przez rząd pis idą w absurdy i nie liczcie na to, że po pandemii wszystko wróci do normy - część z tych przepisów już do nas przylgnie na wieki, więc nie idźmy jak barany na rzeź... Przestańmy się bać, kierujmy się logiką.

11       10

Aktywny


Nr 1

Jacek Wojciechowski

2020-04-08 14:42:40


  WITAJCIE NA FORUM WYBORCZEJ KUŹNI  


Szanowni Państwo!
Prawie dwa lata temu uruchomiliśmy tę stronę zakładając, że będzie ona wsparciem dla naszej fejsbukowej grupy WYBORCZA KUŹNIA. Początki były ciężkie. Tworzyliśmy wszystko od podstaw. Strona funkcjonowała kątem przy mojej prywatnej stronie, a zainteresowanie początkowo nie rzucało na kolana. Ale pracowaliśmy ciężko i z uporem dążyliśmy do stworzenia medium, które mogłoby uzupełnić fejsbukową sieczkę o element stabilności. 
Publikujemy tu artykuły i felietony zarówno naszych grupowiczów jak i osób nie będących członkami naszej grupy, ale mających ciekawy, świeży punkt widzenia na otaczającą nas rzeczywistość. Znajdziecie tu Państwo również filmy, memy, dokumenty. W każdej chwili możecie sięgnąć po pięknie opracowaną KONSTYTUCJĘ RZECZYPOSPOLITEJ, a wszystko to jest stabilne, długo dostępne w przeciwieństwie fejsbukowych postów. Równo rok temu po awarii serwera gdy strona zniknęła z sieci na prawie dwa tygodnie uruchomiliśmy ją ponownie. Tym razem już na serwerze z prawdziwego zdarzenia i we własnej domenie www.wyborczakuznia.org.pl Przez ten rok zanotowaliśmy prawie 27 000 wejść na stronę. 

Dziękujemy!

Dzisiaj w równo rok po tym wydarzeniu w Państwa ręce nową funkcję naszej strony internetowej. Od teraz funkcjonuje FORUM. Forum jest przeznaczone do wymiany poglądów na rożne tematy, dając w przeciwieństwie do FB czas użytkownikom do szerszych i bardziej pogłębionych wypowiedzi. 

Mamy nadzieję, że spodoba się Państwu ta nowa forma komunikacji. 

Bardzo proszę wszystkich użytkowników, aby pod tym postem umieszczali w postaci komentarzy opinie o FORUM, jego funkcjonalności, ewentualnych usterkach i niedociągnięciach. Mam nadzieję, że spodoba się Państwu ta nowa forma naszego dialogu.

Pozdrawiamy wszystkich serdecznie, życzymy spokoju, zdrowia i mimo wszystko pogody ducha.

9       6

KOMENTARZE2

Małgorzata Radzimska

2020-04-09 08:20:08

Wydaje mi się jakoś ciasno, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia. Na czym opierasz Jacku przekonanie, że tutaj przetrwamy pewniej niż na fb?

ODPOWIEDŹ:

Na tym, że jedynym przypadkiem kiedy ta strona zniknie jest sądowy zakaz. Oprócz tego nikt i nic nie jest wstanie zaingerować w jej treść.
9        61

Renata Bednarz

2020-04-08 17:45:35

Na pewno trochę czasu będziemy potrzebowali na przyzwyczajenie się do nowej formy komunikacji, ale będziemy niezależni. Przynajmniej od fejsbukowej cenzury.
9        6
*** Chcesz pomóc Rafałowi Trzaskowskiemu, wejdź na stronę https://trzaskowski2020.pl *** Rafał Trzaskowski, jako jedyny nowy kandydat musi uzbierać 100 tys podpisów na listach poparcia do 10 czerwca. *** 3.06.20 Marszałek Witek ogłosiła termin wyborów na 28 czerwca     *** Od 20 marca 2020 r. na obszarze Polski obowiązuje STAN EPIDEMII.           *** 20.01.2020 Andrzej Duda powołał dziewięciu nowych członków w skład Państwowej Komisji Wyborczej. Skład nowej PKW:PiS:Zbigniew Cieślak, Dariusz Lasocki, Arkadiusz Pikulik; KO:Ryszarda Balicki, Konrad Składowski; Lewica:Liwiusz Laska; PSL-Kukiz15:Maciej Miłosz; NSA:Sylwester Marciniak; TK:Wojciech Sych. Zgodnie z nowymi przepisami: siedmiu na dziewięciu członków PKW wskazuje Sejm, a dwóch sędziów pochodzi z Trybunału Konstytucyjnego i Naczelnego Sądu Administracyjnego ***Kadencja sędziów PKW wskazanych przez Sejm będzie wynosić cztery lata, kadencja pozostałych dwóch sędziów wyniesie dziewięć lat***
?>